O blogu

Hej! Miło, że się tu spotykamy!

 

Ten blog jest o życiu – o wszystkich jego aspektach, których udało mi się dotknąć i które potrafiłem zgłębić. Moja osobowość to biegunowy byt – zawiera w sobie ogromną przestrzeń pomiędzy + a –, dlatego też taki stał się ten blog – od tekstów naukowych, przez te dotyczące zrozumienia i doświadczania życia, problemów i radości, aż po teksty komediowe. Część artykułów ma charakter literacki, pozostałe są prostym przekazem treści – tych które uważam za najważniejsze. Wszystkiego, o czym piszę, doświadczyłem na własnej skórze. Albo w moim sercu i umyśle.

Pamiętaj o jednym: ja nie piszę tego bloga – my go piszemy. Podziel się sobą w komentarzach i na grupie dyskusyjnej. Pogadaj ze mną… i daj wyraz pięknu, które nosisz wewnątrz.

 

Kategorie bloga oraz to, co w nich znajdziesz:

Życie – tu o tym, czego doświadczyłem i co zrozumiałem. Jak oddałem kontrolę nad własną rzeczywistością i dlaczego zaprowadziło mnie to w miejsce pełne radości i spełnienia. Także o sercu i umyśle – czyli kiedy emocje i myśli nas zdradzają i w jaki sposób mogą nas prowadzić. O problemach, cierpieniu, momentach zagubienia, poczuciu bezsensu egzystencji. No i o ciele, czym jest jego właściwy trening – z punktu widzenia lekarza i sportowca.

Związki – relacje między ludźmi są najtrudniejszą częścią życia, a to dlatego, że manifestuje się w nich uczuciowe i mentalne zagubienie dwóch osób. Te formy nieświadomości rezonują ze sobą, dlatego tak trudno jest znaleźć drugą połówkę, oraz stać się drugą połówką – otworzyć się na miłość lub po prostu dogadać się z innym człowiekiem. W tym dziale wyjaśniam jak to zmienić. Na relacjach wyłożyłem się nie raz i dużo z nich zrozumiałem.

Nauka – ta kategoria zawiera moje artykuły oraz najważniejsze (z punku widzenia codziennej egzystencji) treści naukowe, które udało mi się odnaleźć. Dotyka także głębokiego filozoficznego zrozumienia tego, czym życie w ogóle jest i co tak naprawdę dzieje się w nas i dookoła.

Komedia – śmieję się ze wszystkiego, bo wszystko może być śmieszne. A obnażanie głupoty i wszystkich jej form – od zwykłego debilizmu, przez agresję, aż po manipulację – dzięki wyśmianiu jej jest czymś tak niesamowitym, że czasem nie nie potrafię przestać… Dlatego powstała ta część bloga. Dużo w niej przeklinam. I tym samym zamykam koło zakreślone przez moją polarną osobowość. Do zobaczenia wewnątrz.

– Krzysiek